Bobtail | Old English Sheepdog | Staroanglický ovčácký pes. Člen FCI prostřednictvím ČMKU.

Partner: Logo partnera Frontline®  - klikněte pro návštěvu www.frontlinecz.com

Postřehy z EURO OES SHOW v Belgii

Jako každoročně se i letos konala prestižní evropská výstava EURO OES SHOW. Tentokrát byla pořádána Belgickým bobtail klubem, který se svého úkolu zhostil na výbornou. Organizátoři si dali práci a našli nádherné místo pro tuto akci. Skoro všichni účastníci byli ubytováni v jednou hotelu a na venčení psů byl k dispozici rozsáhlý park s jezírkem. 

Samotná výstava se konala ve velké hale nedaleko hotelu. Posuzovalo se ve dvou kruzích a výstavy se zúčastnilo 180 psů z mnoha zemí Evropy, někdy i velice vzdálených - z Islandu, Švédska, Norska, Estonska a Ruska... 

Této tak prestižní výstavy bobtailů, kde je možnost sledovat celkový vývoj plemene, se zůčastnili i nevystavující chovatelé, kteří seděli podél výstavních kruhů a vše pozorně sledovali. Byli to chovatelé nejen z Evropy, ale i z Ameriky.

Oba rozhodčí ,pan Steven Hall se svojí dcerou Michaelou, byli velmi přísní, mnoho, podle nás krásných psů, obdrželo známku velmi dobrou, takže naše přání při nástupu do výstavního kruhu bylo - alespoň dostat výborné hodnocení, což se nám splnilo a bonusem bylo pořadí: fenka Zottels Once Upon a Time obsadila 3.místo v Mezitřídě, pes Zottels My Name is Bond obsadil v Otevřené třídě 5. místo a pes Aryakas Callipous (táta obou již uvedených psů) obsadil ve Třídě Šampionů nádherné 2. místo a obdržel tituly res. CAC a res. Nejlepší Pes.

Součástí celé akce jsou i dva společenské večery, kde odpadne výstavní nervozita a všichni se baví. Jako každý rok i letos nás velmi pobavilo připravené vystoupení členů dánského klubu.

Již se těšíme na další Euroshow, která se bude v roce 2010 konat v Dánsku (www.eurooesshow2010.dk) a v roce 2011 v Čechách!

Blanka Roudnická