eurooes2018

EURO OES SHOW 2018  


XXXI.Euro Oes Show se bude konat dne 20.5.2018 v Padenghe sul Garda - West Garda Hotel, tedy v nádherné oblasti Gardského jezera v Severní Itálii. Viamichelin vypočítal vzdálenost Praha-Padenghe na 832km a 8,5h jízdy.


Vzhledem k novým regulím pro výběr rozhodčích Euro Oes Show máme letos v rámci přechodného roku dva Crufts rozhodčí. Posuzování je rozděleno do dvou kruhů: Paní Ann Hodgson "CHS RAGLEBARN" bude posuzovat třídy psů, pan Chris Thomas "CHS FARMBROOK" bude posuzovat třídy fen. Pan Chris Thomas nemůže posuzovat na Euroshow. Hlavní třídy bude posuzovat paní Ann Hodgson "CHS RAGLEBARN" Druhá rozhodčí, paní Allyson King "CHS ALLYKING" bude posuzovat třídy štěňat, mladých a veteránů.

((Dříve Euroshow rozhodčí daného roku byl rovněž rozhodčím Crufts show následujícího roku. Nově je Euroshow rozhodčí daného roku rozhodčím Crufts show o 2 roky později. Crufts  rozhodčí posuzuje hlavní třídy, a vybírá si k sobě 2. rozhodčího, jenž posuzuje vedlejší třídy))


Posuzování začne v 10h a pozor! U psů jako první nastupuje třída štěňat a poslední jsou veteráni. U fen jako první nastupuje třída mladých a třídy štěňat nastupují až po veteránech. Po 2. uzávěrce (22.4.2018) budou zveřejněny přesné časy jednotlivých tříd, aby si vystavovatelé, kteří budou vystavovat více psů, zorganizovali předem nástup do kruhů a posuzování tak probíhalo hladce. Psi nastupují do kruhu v obvyklém pořadí: v prvním kruhu jako první nastupuje mezitřída, v druhém kruhu jako první nastupuje třída štěňat. 

Zajímavostí je, že místo naší obvyklé třídy mladých (9-18 měsíců) jsou zde třídy dvě: Youngster (9-12měsíců) a Junior (12-18 měsíců). Vítězové těchto tříd se utkají o titul Nejlepší mladý. Titul CAC se nezadává ve 3 dospělých třídách, jak je tomu u nás, ale utkají se o něj vítězové třídy otevřené a mezitřídy (tedy 1CAC pro feny a 1CAC pro psy). V případě hezkého počasí bude výstava v hotelovém parku, v opačném případě mají organizátoři zastřešenou variantu v prostorách hotelu.
Den před samotnou výstavou, tedy v sobotu (15:30-17:30), bude pořádán Seminář na téma Genetické testy Bobtailů. V rámci semináře bude možnost otestovat psy na DM, MDR1, EIC, PCD a HA - za zvýhodněnou cenu 150 euro. Výsledky budou zaslány majitelům emailem.    
V sobotu večer bude neformální večeře (cena 40 euro). V neděli bude po výstavě GALA večer s živou hudbou (cena 55 euro). Těšit se můžete na tradiční italskou kuchyni.


eurooes2018 resortUbytování: Hlavní hotel West Garda Hotel je již obsazený, stejně tak hotel Le Terrazze sul Lago. Což však není problém. Tato oblast je velice turistická a v blízké vzdálenosti je zde mnoho dalších hotelů a pensionů, např. Hotel La Bussola, Villa Carbonara, Villa Garuti, Bed Breakfast Castello, Hotel Oliveto.

 

 

 


bob italiaPodrobné informace k celé akci naleznete na webových stránkách http://www.bobtailitalia.it/31_euro_oes_show_homepage.htm
Webové stránky Euro OES Fóra: http://www.euro-oes.eu/
                                                                                        Karolina Morrison

 

 

 

 

 

 

 

eurooes2018 mapa

 

Důležitá upozornění

 POZOR   KV Konopiště 1.5.2018 propozice a OBSAZENÍ TŘÍD ZDE

 NOVÉ  Článek Klíšťata a jak na ně ZDE

Výsledky únorového kola fotosoutěže ZDE.

 NOVÉ   CRUFTS 2018 výsledky ZDE.

 POZOR:  2.uzávěrka 22.4. EURO OES SHOW 2018 info ZDE

DUO CACIB BRNO únor 2018 Výsledky a foto ZDE

EURO OES SHOW 2017 VALTICE  výsledky ZDE
Národní a Mezinárodní VÝSTAVY PSŮ NA ROK 2018 ZDE 

Automatický překladač

Klubová inzerce

ŠTĚŇATAOSTATNÍBOBTAIL V NOUZI