CAC VÝSTAVA VALTICE 2006 OČIMA ROZHODČÍ 

Ráda bych poděkovala Klubu za pozvání k posuzování na této výstavě. Na cestě mne doprovázel manžel a oba bychom rádi poděkovali Klubu za milé přivítání a vřelou pohostinnost během našeho pobytu v České republice. Zvláštní poděkování patří Karolině a Brianu Morrisonovým za jejich péči a dopravně - průvodcovský doprovod. Místo konání výstavy – Hotel Hubertus (Palác ze 17.století) byl architektonickou krásou s nádherným okolím. Kruhy byly umístěny v zahradách. Počasí bylo příjemné a obloha byla bez mráčků. Nemohli jsme si přát lepší prostředí k posuzování.

Mým spolurozhodčím na tento víkend byl Woody Nelson. Vystavovatelé přijeli z několika zemí. Ráda bych poděkovala všem, kteří se na mne přihlásili a poskytli mi tak možnost posuzovat vaše psy a vyjádřit na ně můj názor. Byla jsem potěšena kvalitou psů, byli dobrého typu a většinou s kvalitní srstí i dobrou kostrou. Staroanglický ovčák v Anglii býval nejvyhledávanějším pro svůj původ, ale nyní, když máte většinu genového fondu na kontinentu a velice dobré chovatelské programy, dosáhli jste v chovu nejvyšší možné úrovně.

Povahy byly naprosto pohodové a tak většina vystavovatelů se svými psy mohla volně korzovat a přátelit se. Jméno jednoho psa (feny, která zůstane v anonymitě!) mě rozesmálo – po celé výstavě se neustále rozléhalo její jméno, dokonce i na hotelové chodbě. Rozhodla jsem se, že po ní pojmenuji své příští štěně – tak buďte na pozoru!

Moje hlavní výtka se týká hlav, stopy a lebky byly poněkud nedostatečné u několika vystavovatelů – je třeba se na to zaměřit.

U několika psů, kteří byli posuzováni mým spolurozhodčím, jsem změnila jejich pořadí, nicméně je dobré mít dva názory a dvě posouzení. Shodli jsme se na našem hlavním vítězi – psu Ch. Aryakas Cosmo Junior, který byl vynikající kvality. Mohl by zajisté vyhrát kteroukoliv UK výstavu u rozhodčího, který by ocenil jeho skvělé kvality.

Při systému hodnocení, který na kontinentu máte, jsem nenašla jediného psa, který by podle mne nemohl obdržet výbornou. Konstatovala jsem menší nedostatky, ale na této výstavě nebyl jediný pes, který by se nemohl účastnit a vyhrát v Anglii. Nejlepší štěně psa a štěně feny, oba po otci Ch.Aryakas Cosmo Junior, jsou vynikající kvality a plemenného typu. Kdybych byla jejich majitelem, byla bych na ně hrdá a se zájmem sledovala jejich výstavní kariéru.

Ráda bych poděkovala mým asistentům v kruhu (hlavně Mikimu za jeho představení na Večerní oslavě!). Klub zorganizoval skvělou večeři a kabaretní program. Tvrdě pracující výbor zařídil, aby vše probíhalo hladce po celý víkend a musím jim poblahopřát za jejich práci.

Ještě jednou bych ráda vyjádřila své poděkování Klubu a Výboru za milé pozvání posuzovat na této výstavě a za možnost strávit pět nádherných dní v Praze a v České republice. Děkuji vám všem za milou pohostinnost.

                        Ann Titheridge                                                                             (překlad Karolina Morrison)

 

 9valtice2006

 

 

    

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

VÍTĚZ VALTIC 2006                        Ch. ARYAKAS COSMO JUNIOR

                                                                   

Automatický překladač

Důležitá upozornění

Upozornění pro zájemce o štěňata bobtailu‼️ Při výběru se ujistěte, že štěnata jsou z chovatelské stanice FCI. Existuje stále více organizací, které vydávají své "průkazy původu". Tyto PP však nejsou FCI a štěně z takového chovu je pro nás stejné jako bezpapírové. Příkladem jsou organizace UCI nebo INTERNATIONALER RASSEHUNDE VERBAND E.V. 

Klubová inzerce

ŠTĚŇATAOSTATNÍBOBTAIL V NOUZI